Kādi procesi ietilpst produktu dzīves ciklā?

Neviens produkts nerodas no nekā. Aiz katras no mūsu izvēlēm stāv pamatīga čupiņa ar procesiem, kuri ietekmē vidi un cilvēkus.

Lai apjaustu, cik daudz un dažādi procesi piedalās viena, šķietami ikdienišķa apģērba gabala ražošanā, izpēti T – krekla dzīves ciklu.

Atceries, ka produkta dzīves cikla analīzē bez ievērības netiek atstāts neviens no ražošanas, iegādes un lietošanas procesiem: sastāvdaļu ieguve un ražošana, transports, pārdošana, iegāde, lietošana, apkope, izņemšana no apgrozības.

Tā analizē tiek apskatīti visi izmantotie (izejvielas, palīgvielas, enerģija) un radītie resursi (izmeši gaisā, ūdenī, augsnē). Ļoti svarīgi saprast, kas notiek ar produktu, kad tas beidzis kalpot. Vai to ir iespējams otrreiz pārstādāt, ietaupot kaudzi ar dabas un cilvēkresursiem. Vai tas kļūst par atkritumu un uz mūžīgiem laikiem tiek noglabāts atkritumu poligonā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu lietotājus ar kvalitatīvu, drošu un lietotāju vajadzībām un interesēm atbilstošu saturu. Nospiežot pogu Piekrītu, kā arī turpinot lietot šo pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Ja vietnes izmantošanas laikā Jūs pārdomājat un vēlaties atcelt savu piekrišanu, Jūs vienmēr varat veikt nepieciešamās izmaiņas pārlūka iestatījumos un dzēst saglabātās sīkdatnes. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politika ir pieejama šeit.